Oferta

kilka techniczny rozwiązań, które sprawią , że konferencja przykuje większą uwagę
04.04.2016

Konferencja to często dla firmy-organizatora ważne wydarzenie. Jednak, co zrobić, aby bardziej podkreślić uroczysty charakter spotkania, jeśli zajdzie taka potrzeba? Pomocnych może okazać się tutaj kilka rozwiązań. Przedstawiamy proste, ale zarazem efektowne dodatki techniczne, które mogą podnieść rangę wydarzenia. Wszystkie omawiane elementy wypracowaliśmy realizując różne projekty i potrzeby klientów.

Na początek elegancka podstawa

Chodzi tutaj o scenę, która sprawi, że prelegenci będą występować na podwyższeniu, przez co mogą być lepiej widoczni, ale chcemy tutaj wspomnieć o czymś innym, mianowicie o materiale, którym przykryjemy podesty sceniczne. Zwykła wykładzina często się sprawdza dobrze, ale co jeżeli to za mało? Jest jedno bardzo efektowne rozwiązanie – tworzywo sztuczne a konkretniej płyty polistyrenowe.

Strona wierzchnia takiej płyty może być matowa lub elegancko połyskująca. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane na naszych konferencjach kolory to biały oraz czarny, ale gama jest znacznie szersza:

 • biały,
 • czarny
 • żółty,
 • zielony,
 • niebieski,
 • czerwony,
 • srebrny,
 • metalik a nawet lustrzano-srebrny i złoty ( płyty są wykorzystywane nie tylko do pokrywania scen, ale także do tworzenia scenografii eventowych).

Taki wybór sprawia, że tworzywo staje się idealnym pokryciem na konferencje ale też na inne eventy np. event promocyjny w galerii handlowej. Dzięki szerokiej gamie kolorów  można też  nawiązywać do koloru firmowego.

[Not a valid template]

Elite Music oferuje profesjonalne przygotowanie scen wyłożonych polistyrenem i oświetlenie na konferencje. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przykładowej realizacji konferencji.

Oświetlenie na konferencję

Kolejnym element, który sprawi, że konferencja stanie się inna niż wszystkie jest sprzęt oświetleniowy i oświetlenie dekoracyjne. Tutaj stosujemy przede wszystkim reflektory i urządzenia z diodami led, które dają spore możliwości doboru barw, tak aby dostosować się np. do wspomnianych firmowych kolorów.

Na konferencji montujemy od kilkunastu do kilkudziesięciu urządzeń rozmieszonych w różnych miejscach sali. Dodatkowo na scenie mogą zostać umieszczone głowice ruchome (zob. zdjęcia). Oczywiście na usługę składa się również ich montaż i demontaż oraz, gdy jest to potrzebne, sterowanie urządzeniami w trakcie konferencji, ich obsługa przez technika.

Rozwiązanie z pełną obsługą techniczną może być przydatne, jeżeli organizator konferencji planuje zmiany barw w  jej trakcie a tym samym chce zmienić klimat panujący na sali. Przy takiej konfiguracji właściwie jednym przyciskiem możemy zmienić barwę (przykład – przy omawianiu pozytywnych aspektów kolor zielony, przy omawianiu negatywnych, czerwony). Zmiana barw może się odbywać płynnie lub stopniowo a za całość odpowiedzialny jest nasz technik.

Innym pomysłem na wykorzystanie światła na konferencji jest zakreślenie ram czasowych. Chodzi tutaj o to, że występujący prelegent wie ile czasu zostało mu na prezentację, dzięki zmieniającym się barwom oświetlenia. Te rozwiązanie pozwala utrzymać porządek przemówień oraz zamknąć wszystkie wystąpienia w ustalonych ramach czasowych.

Na przykładzie typu „z życia wzięte”  działa to w ten sposób:  informujemy prelegentów, że oświetlenie wyznacza np. 3 pułapy czasowe

 1. światło zielone – na początek, rozpoczęcie i rozwinięcie np. 30 min.
 2. światło żółte oznacza, że do zakończenia prezentacji zostało np. 10 min.
 3. światło czerwone – oznacza, że prelegent powinien np. w ciągu 5 minut zakończyć prelekcję.

 

To wszystko, o czym chcielibyśmy wspomnieć w tym artykule, ale nie są to rzecz jasna wszystkie możliwości. Jest jeszcze gama rozwiązań: projekcja gobo, monitory, ekrany diodowe czy budowa całych scenografii eventowych. Są też rozwiązania, które opierają się na nowoczesnych technologiach jak np. mapping i projektowanie grafik multimedialnych,  co przynosi efekt w postaci autorskiego multimedialnego show. Każdy z tych tematów jest na tyle rozbudowany, że można o nim napisać osobny artykuł, dlatego niewykluczone, że wrócimy jeszcze do tego tematu w przyszłości, bo jest to na prawdę ciekawy i inspirujący temat.

Elite Music Eventy firmowe

Eventy w całej Polsce

Kontakt z nami - kliknij w mail lub tel.

Wyślij mail

  biuro@elitemusic.pl
  kliknięcie w mail przenosi do Twojego klienta pocztowego


  Polityka prywatności