Oferta

Koncert gwiazdy na evencie firmowym [blog]
14.05.2015

Koncert gwiazdy na evencie firmowym

Często od naszych Klientów otrzymujemy zapytania o występ gwiazdy, artysty-muzyka bądź kabaretu. Zawsze ochoczo podchodzimy do tego typu wyzwań, ale też wymagamy od klienta garści informacji. Wiemy, że klient  jest często zapracowany, ma na głowie wiele spraw a tutaj doszła jeszcze jedna – event firmowy, ale przeważnie taki wywiad pomaga w określeniu potrzeb i zaproponowaniu  odpowiedniego rozwiązania.
mikolaj-krawczyk-wystep-167x250
O co przede wszystkim pytamy? Miejsce i data jest przeważnie określona w pierwszym mailu, więc mamy z głowy. Pozostają jednak inne istotne detale: jaka gwiazda, jakie cele ma zrealizować, jaka jest okoliczność, w której ma wziąć udział, dla ilu gości zaśpiewa albo zarecytuje, z kim się już spotkali, żeby nie proponować kogoś kogo znają itd. W  końcu szereg pytań o stronę techniczną wydarzenia i miejsce realizacji. Jest tego troszeczkę, ale te minimum informacji, to nasz niezbędnik.

Oczywiście nie może zabraknąć pytania kluczowego, które bywa najczęściej pomijane w odpowiedzi klienta – ” jaki mamy budżet na ten cel”.  Tak, jest ciężko z odpowiedzią na to istotne pytanie. Na szczęście praca w branży eventowej nauczyła tego, aby zadawać drobne pytanka pomiędzy, które wypełnią nam braki w informacjach. Tutaj polecam  bezpośredni kontakt z klientem – podczas rozmowy można dowiedzieć się znacznie więcej. Inną kwestią jest brak informacji nt. kosztów za takie występy i niestety nie zawsze klienci zdają sobie sprawę  jaka jest cena za koncert gwiazdy a ta rośnie  proporcjonalnie do popularności.

Jak jest z tą ceną za koncert gwiazdy? Oczywiście jest różnie, my na pewno jesteśmy zobligowani do tego , aby w miarę na bieżąco orientować się w stawkach, prowadzimy własną bazę artystów i gwiazd, nawet tych, z którymi jeszcze nie współpracowaliśmy (w myśl zasady, że nigdy nie wiadomo kiedy do biura zawita klient). Mając powyższe detale + orientację, co do stawek możemy szybko ocenić sytuację, popełnić zasadnicze wykluczenia i odezwać się do tych co się mieszczą w ramach briefu. Jedno jest pewne planując wydatek na koncert gwiazdy musisz mieć przede wszystkim na uwadze koszt całego przedsięwzięcie a więc nie tylko gażę dla artysty/artystów, ale także opłatę praw autorskich i niezbędnego zaplecza technicznego.

Wiemy co i jak , więc przechodzimy do działania. Po otrzymaniu wytycznych czas na wstępny przegląd artystów w naszej bazie i wysyłka maili lub telefonowanie z zapytaniem. Jeżeli jesteśmy w stanie spełnić wymogi ridera artysty, to występ proponujemy razem z naszym zapleczem technicznym – po prostu mamy możliwości, aby realizować koncerty gwiazd kompleksowo tzn. w ramach naszej firmy i to klienci sobie u nas cenią. Jeśli nie damy rady – nie ma problemu, jest gro firm, które oferują realizację techniczną na wysokim poziomie.

Tak wygląda to pokrótce od strony oferowania czy przygotowania oferty. Oczywiście zupełnie osobny wpis można by stworzyć  odnośnie samych realizacji koncertów, ale o tym może kiedyś na podstawie jakiegoś konkretnego eventowego przykładu.

norbi-event-firmowy-3-1024x683

Pozdrawiam serdecznie

Julian Dziewulski

 

Agencja Eventowa Elite Music specjalizuje się organizacji i obsłudze eventów firmowych. Jeżeli szukasz organizatora eventu albo firmy, która kompleksowo zrealizuje koncert gwiazdy napisz do nas. Pamiętaj przy tym o dokładnym opisaniu Twojego eventu, twojej wizji spotkania. To dla nas bardo ważne.

Elite Music Eventy firmowe

Eventy w całej Polsce

Kontakt z nami - kliknij w mail lub tel.

Wyślij mail

    biuro@elitemusic.pl
    kliknięcie w mail przenosi do Twojego klienta pocztowego


    Polityka prywatności